Преподаване на английски език на деца от ранна възраст
Вторият модел е преподаване от 1-ви до 9-ти клас в продължение на два часа седмично с разделяне на класа на две групи от 10-15 души. „По преценка на училището“ (такава формулировка е в учебната програма) езиковите часове могат да продължат в 10 и 11 клас, но за сметка на допълнителната тежест за децата.
Третият модел е задълбочено изучаване на чужди езици. Обикновено това е английски и немски език. Училищата, в които преподават според този модел, се наричат „специални“ и езикови училища. Тоест основният (първи) език в графика от 1-ви до 11-ти клас, класове в подгрупи не повече от десет души, от 5-ти клас започва вторият език. Четвъртият модел е подготовката на децата за изпити за международни сертификати и за обучение по някои предмети на чужд език. Трябва само да мечтаем за такива училища. Всеки първокласник може да влезе в такова училище, просто трябва да преминете езиково тестване и да може да произнесе няколко фрази.
Заповядайте при нас: LONDON School of English, София , Младост 3,бул. Александър Малинов 51; Търговски център Metro City. Тел.: +359 876 566 322.
Когато целта е повече или по-малко ясно и е проведено задълбочено проучване за това, къде и как децата учат езици, има смисъл да се обърне внимание на следното:
Възраст или психологическа готовност за обучение.
Специалистите съветват да запознаят детето с преподаване на английски език, когато той вече доста владее родния си език. Той знае имената на плодове, зеленчуци, основни цветове, знае как да брои до десет. Тоест, той вече има идеи, на които можете да разчитате, когато изучавате чужд език. Ако не всичко е толкова гладко с родния език обаче, е по-добре да изчакате малко с втория език. Въпреки че има методи, когато децата се учат два езика наведнъж: те се научават да броят на български в един ден, и в същия ден същите числа, но на английски. Вярно е, че за това двама учители работят с групата. Единият от които е носител на езика, който не говори български. Той не преподава, а само повтаря думите и провежда дейности, познати на децата, например рисуване, но общува с децата на неговия език. Този метод често се нарича „метод на гувернантката“. Той създава необходимата езикова среда.